Hlavní navigace

Microsoft včera uvolnil bezpečnostní aktualizaci pro Internet Explorer

Sdílet

Martin Noska 22. 1. 2010

Aktualizace je dostupná od včerejšího večera na adrese http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms10-002.mspx a Microsoft doporučuje všem uživatelům, aby si tuto aktualizaci nainstalovali co nejdříve. Uživatelům používajícím službu Microsoft Automatic Update se aktualizace stáhne a nainstaluje automaticky, v případě že nemají tuto službu zapnutou, mohou si ji stáhnout manuálně. Více informací naleznete na blogu Microsoft Security Response Center http://blogs.technet.com/msrc/.

Microsoft tvrdí, že do včerejšího dne zaznamenal pouze omezené množství útoků, které byly vedeny proti Internet Exploreru 6. Všem uživatelům starších verzí Internet Exploreru ovšem doporučuje aktualizovat svůj prohlížeč na Internet Explorer 8, který poskytuje vyšší zabezpečení.

V rámci bezpečného pohybu na internetu by uživatelé podle Microsoftu i nadále měli dodržovat následující základní pravidla:

•    používat antivirový program,
•    používat firewall,
•    mít nainstalované vždy nejnovější aktualizace antivirového programu, operačního systému a dalších aplikací, které používají,
•    neotevírat e-maily od neznámých či podezřelých pisatelů,
neklikat v podezřelých e-mailech na internetové odkazy.

Našli jste v článku chybu?