Hlavní navigace

Microsoft vypsal odměnu 250,000 dolarů na tvůrce viru

13. 2. 2009

Sdílet

Odměna 250,000 USD bude vyplacena komukoli, kdo poskytne informace, které povedou k dopadení tvůrce Confickeru. Americký výrobce software uvedl, že také spolupracuje s bezpečnostními odborníky či registrátory domén, aby dokázal odhalit server, který spouští útoky Confickeru.

 

Conficker, který je znám také jako Downadup, využívá chyby v operačních systémech Windows, na kterou Microsoft vydal patch již loni v říjnu. Přesto od konce prosince Conficker infikoval více než 10 miliónů počítačů po celém světě včetně vojenských systému Velké Británie a Francie.

 

Pokud autor červu Conficker žije v zemi, která není příliš tvrdá v postihování kyberzločinů (například Rusko, Ukrajina či Rumunsko), mohlo by být podle názoru editora serveru Hostexploit.com, zabývajícího se kyberkriminalitou, Jarta Armina (pod tímto pseudonymem vystupuje), dost obtížné pachatele odsoudit.

 

Na druhou stranu by ale částka 250 000 dolarů mohla být dostatečným lákadlem pro kohokoli, kdo o počínání provinilce něco ví. Obvyklá „mzda“, kterou hacker obdrží od organizovaných kriminálních skupin za napsání škodlivého kódu, je totiž asi 10 000 dolarů.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?