Hlavní navigace

Microsoft vypustí RC verzi Internet Exploreru 8.0 v pondělí

24. 1. 2009

Sdílet

Vyplývá to ze zdrojů blízkých Microsoftu. V terminologii této společnosti je release candidate vnímán jako software s kompletními funkcemi a stabilním kódem, který je již téměř před vydáním. Microsoft sice původně plánoval dokončení vývoje IE8 ještě před koncem roku 2008, ale kvůli vydání množství jiných produktů byl termín dokončení posunut.

Internet Explorer 8.0 je vyvíjen s tím, aby byl výrazněji kompatibilní s webovými standardy, které starší sedmá verze nepodporovala. Bude také obsahovat nové funkce, které mají usnadnit surfování - bude se jednat např. o funkci nazvanou Web Slices, která umožňuje monitorovat změny na oblíbených stránkách uživatele. Když se na takové stránce objeví nový obsah, uživatel je na něj upozorněn, díky čemuž se nemusí na stránky ručně vracet a nový obsah hledat. Typické využití bude mít tato funkce na zpravodajských nebo třeba aukčních serverech. Další novinkou jsou pak akcelerátory, jež mají zjednodušit a zrychlit prohledávání internetových stránek. Přibyde také dnes velmi populární privátní mód, který umožňuje surfovat bez zanechání stop o navštívených webových stránkách. Zvýšena by měla být i ochrana uživatele proti kyberútokům. V této souvislosti doporučujeme článek na SecurityWorldu Webové prohlížeče umožňují nový typ útoku: In-session phishing.


Microsoft také potvrdil, že jedním z cílů IE8 je zvýšení stability, protože IE7 velmi často padal a to bylo údajně důvodem, proč řada uživatelů přešla raději na konkurenční Firefox.

Jak jsme již také informovali, RC1 verze IE8 nebude určena pro uživatele, kteří již testují OS Windows 7 beta 1. Testování RC webového prohlížeče verze na beta verzi operačního systému by pravděpodobně mohlo vyvolat zvýšenou nestabilitu a nejasnosti, zda je za ní zodpovědný prohlížeč nebo operační systém. Podle některých komentátorů pak lze čekat finální verzi IE8 na přelomu prvního a druhého čtvrtletí 2009, kdy by měl být dokončen i konkurenční Firefox 3.1.

Co se týká možných termínů dokončení dalších očekávaných produktů Microsoftu, více informací najdete ve včerejším článku Kdy se dočkáme Windows 7 a Office 14?

Našli jste v článku chybu?