Hlavní navigace

Microsoft vypustil Internet Explorer 8.0 Release Candidate

27. 1. 2009

Sdílet

V terminologii Microsoftu je Release Candidate vnímán jako software s kompletními funkcemi a stabilním kódem, který je již téměř před vydáním. Microsoft sice původně plánoval dokončení vývoje IE8 ještě před koncem roku 2008, ale kvůli vydání množství jiných produktů byl termín dokončení posunut.

Internet Explorer 8.0 je vyvíjen s tím, aby byl výrazněji kompatibilní s webovými standardy, které starší sedmá verze nepodporovala. Bude také obsahovat nové funkce, které mají usnadnit surfování - bude se jednat např. o funkci nazvanou Web Slices, která umožňuje monitorovat změny na oblíbených stránkách uživatele. Když se na takové stránce objeví nový obsah, uživatel je na něj upozorněn, díky čemuž se nemusí na stránky ručně vracet a nový obsah hledat. Typické využití bude mít tato funkce na zpravodajských nebo třeba aukčních serverech. Další novinkou jsou pak akcelerátory, jež mají zjednodušit a zrychlit prohledávání internetových stránek. Přibude také dnes velmi populární privátní mód, který umožňuje surfovat bez zanechání stop o navštívených webových stránkách.

Microsoft také potvrdil, že jedním z cílů IE8 je zvýšení stability, protože IE7 často padal a to bylo údajně důvodem, proč řada uživatelů přešla raději na konkurenční Firefox.

Internet Explorer 8.0 RC si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu.

Podle některých komentátorů lze čekat finální verzi IE8 na přelomu prvního a druhého čtvrtletí 2009, kdy by měl být dokončen i konkurenční Firefox 3.1.

Co se týká možných termínů dokončení dalších očekávaných produktů Microsoftu, více informací najdete ve včerejším článku Kdy se dočkáme Windows 7 a Office 14?

Našli jste v článku chybu?