Hlavní navigace

Microsoft zdarma nabízí nástroj WebMatrix pro tvorbu webových stránek

Sdílet

Martin Noska 13. 1. 2011

Software mohou podle zástupců výrobce využívat vývojáři na všech úrovních znalostí a zkušeností, tedy i například studenti se základními znalostmi tvorby webu. Těm mají pomoci i návodné video tutoriály, postupy „jak na to“ a další zdroje, které pro ně Microsoft s uvedením nového nástroje připravil.

WebMatrix v sobě zahrnuje všechny nástroje potřebné k tvorbě, publikování a správě webu. Pro tvorbu nových stránek jsou k dispozici různé šablony a open source webové aplikace od téměř čtyřicítky partnerů, jako jsou WordPress, Joomla!, DotNetNuke nebo Umbraco. Pro urychlení tvorby nabízí WebMatrix syntaxe více programovacích jazyků, jako ASP.Net “Razor” nebo PHP, stejně jako webové pomocníky umožňující jednoduché vkládání prvků sociálních sítí nebo videa.

Při tvorbě stránek je možné využít také nástroj optimalizace pro vyhledávače. Pro jejich provoz je uživatelům k dispozici webový server nebo databázové a webové frameworky. Hotové stránky mohou uživatelé jednoduše publikovat na webu buď prostřednictvím vlastního poskytovatele hostingu, nebo si mohou vybrat jednoho z hostingových partnerů přímo přes nástroj WebMatrix. Na výběr je více než 30 partnerů s různými nabídkami služeb a v různých cenových relacích, včetně české společnosti Web4U.

Našli jste v článku chybu?