Hlavní navigace

Společnost MIMO uvedla 7" LCD monitory s USB připojením

5. 2. 2009

Sdílet

Tyto displeje, které byly zatím uvedeny na americký a kanadský trh, jsou podle slov výrobce zamýšlené jako doplňkové, tedy jako sekundární nebo dokonce terciární a jsou designované pro takové činnosti jako instant messaging, psané e-mailů, widgety s jednoduchými hrami či pro zobrazování palet v Photoshopu. Díky omezené rychlosti přenosu dat přes USB by ani na náročnější aplikace nebyly vhodné.

Oba modely podporují rozlišení 800 x 480, váží lehce přes půl kilogramu a vyznačují se jasem 350 cd/m2 a kontrastním poměrem 400:1. Standardně jsou také dodávány se stojánkem, který umožňuje jejich orientaci na šířku či na výšku (tzv. Pivot).

Rozdíl mezi modely je v tom, že UM-740 (jehož cena je 199,99 dolarů) je vybaven dotykovou obrazovkou, webovou kamerou, mikrofonem a konektory pro vstup a výstup zvuku, zatímco levnější UM-710 (za 129,99 dolarů) těmito vlastnostmi nedisponuje. Co se týká použití dotykové obrazovky na počítačích Mac, není podle varování výrobce podporovaná v Mac OS X a je potřeba využít driver od externího výrobce v ceně 30 dolarů.

Fotografie monitorů a další detaily najdete na stránkách výrobce (www.mimomonitors.com)

Našli jste v článku chybu?