Hlavní navigace

Minipočítač se systémem Android má Satomar, funguje prý jako s Windows

24. 11. 2015

Sdílet

Po crowfundingové kampani na webu Kickstarter vznikl minipočítač, který využívá graficky upravené prostředí operačního systému Android. Jeho uživatelé tak mohou využívat známé funkce z tabletů, ale na „klasickém“ počítači.

Novinka je postavená na bázi Androidu 5.1 a je s ním plně kompatibilní - tedy všechny aplikace pro Android, které jsou v Play Store, fungují i na tomto počítači.

Na rozdíl od ostatních Android-sticků však nabízí upravené prostředí, které dovoluje s aplikacemi pracovat stejně, jako ve kterémkoli jiném operačním systému. Jsou tedy spouštěné v samostatných oknech, které je možné řadit vedle sebe, minimalizovat i maximalizovat.

Celé prostředí prý velmi připomíná Windows a podobně se s ním i pracuje. Díky tomu je počítač vhodný pro děti, studenty nebo starší uživatele, kteří chtějí používat počítač pro základní domácí či kancelářskou práci a klasický počítač je pro ně příliš drahý (s Windows) nebo omezený (se systémem Chrome OS). Na Remixu lze například používat kancelářské aplikace do Microsoftu, telefonovat přes Skype i stříhat video.

Remix Mini má rozměry 124 × 88 × 26 mm a 133 g, což je podle dodavatele méně než mnohý současný smartphone. Na rozdíl od něj ale Remix  lze bezproblémově propojit přes HDMI s klasickým monitorem a bezdrátově i myš a klávesnici. Konektivitu doplňuje ethernetový port, dva USB 2.0 porty, konektor pro sluchátka a slot pro microSD karty.

Hardwarové specifikace jsou podle dodavatele dostatečné pro běžnou kancelářskou práci a většinu her -- čtyřjádrový procesor má frekvenci 1,2 GHz, operační paměť je 2 GB. Úložiště nabízí 16 GB prostoru, ale lze jej díky podpoře paměťových karet rozšířit.

Našli jste v článku chybu?