Hlavní navigace

Ministerstvo opět rozdá miliardy na IT

Sdílet

Pavel Louda 7. 11. 2013

Programy Rozvoj, Inovace – Inovační projekt a ICT a strategické služby prý patří k těm, o které je mezi podnikateli tradičně obrovský zájem. Svědčí o tom i aktuální statistiky.

„Od počátku programovacího období v roce 2007 získalo jen v těchto třech programech podporu z Operačního programu Podnikání a inovace 2 024 podnikatelských projektů v hodnotě přesahující 17,8 miliardy korun,“ uvádí náměstkyně ministra pro oblast evropských fondů, výzkumu a vývoje ministerstva průmyslu a obchodu Alexandra Rudyšarová.

„Na zaslání registračních žádostí budou mít podnikatelé čas zhruba do poloviny listopadu, do programu ICT a strategické služby zhruba do poloviny prosince. Plné žádosti včetně vypracovaných projektů budeme přijímat do ledna, února příštího roku,“ upřesňuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

„Samotné projekty však podnikatelé budou moci realizovat v průběhu celého roku 2014 a dokonce ještě v prvním pololetí roku 2015,“ dodává Piecha.

V programu ICT a strategické služby činí maximální výše podpory na jeden projekt 100 milionů korun, v případě regionů se soustředěnou podporou státu až 150 milionů korun.

Nejzazším termínem pro zaslání registrační žádosti do 2. prodloužení III. výzvy tohoto programu je 17. prosinec 2013, pro zaslání plné žádosti pak 7. únor 2013.

Našli jste v článku chybu?