Hlavní navigace

Mio představuje nový navigační software

12. 1. 2009

Sdílet

Nový software Spirit obsahuje více funkcí, ovšem s jednodušším ovládáním, v čemž spočívá podle slov výrobce budoucnost navigací. Společnost Mio rovněž na veletrhu seznámila veřejnost se svým konceptem „Mobile Internet Device“, tedy zařízení pro mobilní internet.

Software Mio Spirit bude nainstalován ve všech nových výrobcích, které budou uvedeny na trh v roce 2009. Hlavní prvky softwaru podle výrobce jsou:

Explore Mode: Uživatelům se zobrazují všechny body zájmu (POI) v okolí a nemusí je tedy hledat pod zvláštními kategoriemi. Pohyblivé menu POI poskytne takové informace jako integrovaný průvodce, čímž řidiči umožní snadněji objevovat svět kolem sebe.


Nahrávací tlačítko: místa, trasy i hlasové poznámky si teď uživatelé budou moci uložit, sdílet či se k nim vracet.
Přátelské uživatelské rozhraní: I začátečníci porozumí symbolickým ikonám. Díky logickému systému nemusí klikat sem a tam, aby našli trasu či zajímavost.


TruMap: vypadá jako tradiční papírová mapa. Snadněji se v ní dá číst a lépe se podle ní řídí.


Fotografická navigace NavPix a nahrané cestovní průvodce pomohou uživatelům naplánovat si cestu dopředu a poskytují detailní informace o bodech zájmu (POI).

Jak již bylo řečeno, společnost Mio rovněž představila první koncept Mobile Internet Device (zařízení pro mobilní internet), zaměřený na spotřebitele, kteří čím dál více využívají internetové služby. Přístroj má váhu 600 gramů a při provozu na baterie vydrží až osm hodin. Jako operační systém byly zvoleny Windows Mobile a 7“ displej disponuje rozlišením 800 x 480 bodů. Zabudované Wi-Fi a GPS navigace jsou samozřejmostí. Přesné parametry přístroje a datum uvedení na trh budou oznámeny v druhém čtvrtletí roku 2009.

Našli jste v článku chybu?