Hlavní navigace

Mio uvádí novou řadu navigací s multimediálními funkcemi

Sdílet

Martin Noska 2. 10. 2009

Mio Moov V505 nabízí 4,7“ dotykový displej, zatímco hlavním znakem Mio Moov V735 je displej se sedmipalcovou úhlopříčkou, a tedy více jak trojnásobnou zobrazovací plochou oproti standardním navigacím. Podle výrobce je díky tomu ovládání jednodušší a zobrazené mapy přehlednější. I přes maximální rozměry zobrazovacích ploch a množství vestavěných funkcí jsou těla zařízení Moov V designována jako tenká a jejich linie následují design řady Moov S. K ovládacím prvkům patří kromě displeje také tlačítko pro návrat do hlavní nabídky, která uživatele mionasměruje k jednotlivým navigačním a multimediálním funkcím.

V navigačním softwaru Mio Spirit jsou mapy zobrazeny pomocí TruMap bez zakrytí dalšími informacemi. Přehled o své poloze a okolí tak uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak existuje detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty zase pomůže nová možnost výpočtu ekonomické trasy, která bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami, a omezí tak počet zastavení, brzdění a rozjezdů. Moov V505 a V735 dále obsahují přijímač dopravních informací RDS–TMC s vestavěnou anténou v napájecím kabelu bez nutnosti instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.

Nalezení destinace, ale i určitého bodu zájmu (POI) je v Mio Spirit možné buď prostřednictvím vyhledávání podle klíčových slov nebo pomocí tzv. ExploreMode. Převratnou funkcí je podle slov výrobce vyhledávání na jednom řádku, kdy uživateli stačí napsat do jednoho řádku požadovanou adresu nebo klíčové slovo, stejně jako při vyhledávání na internetu, a navigace zobrazí výsledky v přehledném seznamu i na mapě. Režim ExploreMode nabízí nový způsob prozkoumávaní okolí při prohlížení map, při němž se najednou zobrazí všechny blízké body zájmu. Prostě stačí kliknout na jakékoli místo na mapě, kolem něj se objeví zvýrazněné body zájmu, a uživatel tak najde, co hledá. Bližší informace mu pak může podat integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.

Zásadní výhodu širokoúhlého displeje by měl uživatel ocenit především při využívání multimediálních funkcí. Mio Moov V505 a V735 umí přehrávat audiosoubory včetně formátu MP3 a videosoubory. Z navigace se tak rázem stane multimediální centrum, na kterém lze díky vestavěnému DVB-T tuneru sledovat i televizní vysílání. Multimediální funkce se navíc dají ovládat pomocí přiloženého dálkového ovládání.

Navigace Mio Moov V735 a Moov V505 jsou na českém trhu dostupné od září 2009. Doporučená maloobchodní cena je 9 990 Kč, respektive 8490 Kč.

Našli jste v článku chybu?