Hlavní navigace

Mít úniky dat po kontrolou slibuje inovované české DLP

Sdílet

Pavel Louda 8. 8. 2014

Společnosti tak podle výrobce mohou mnohem efektivněji spravovat proces identifikace dat. „V praxi to přináší zásadní úsporu času, větší automatizaci a efektivitu a méně rizik během celého životního cyklu firemních dat,“ popisuje výhody Pavel Krátký, technologický ředitel dodavatele

Funkcionalita OTF umožňuje jednodušeji klasifikovat a reklasifikovat data v rámci firmy. Informace se tak chrání od svého vzniku až po jejich případné vymazání. Automatické průběžné označování je důležité především pokud dokumenty mění svůj kontext a jsou například postupně doplňovány o citlivé informace, jako například při vytváření obchodních nabídek apod.

Nová Safetica DLP 5.0.4 má také vylepšení funkce analýzy dat, jsou rozšířené možnosti archivu. Lze nastavit globální zákaz či povolení připojení zařízení se systémy Windows. Současně došlo k vylepšení možností varování a jejich rozšíření, jako je například upozornění na čas strávený na webu nebo počet přijatých e-mailů.

 „V souvislosti se zákonem o kybernetické bezpečnosti budou společnosti muset od nového roku splnit předepsaná pravidla, jejichž cílem je ochránit data občanů. Současná verze našeho produktu již nyní pomáhá firmám naplnit více než polovinu těchto opatření,“ doplňuje Krátký.

 

Našli jste v článku chybu?