Hlavní navigace

MobilKom začne velkoobchodně nabízet hlasové a datové služby

29. 6. 2010

Sdílet

„Velkoobchodní nabídka společnosti MobilKom je prvním projektem na území Česka, který umožňuje dalším telekomunikačním operátorům oficiálně sdílet infrastrukturu mobilního operátora  a nabízet mobilní služby zákazníkům pod vlastním obchodním jménem,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu, a doplňuje: „Naši velkoobchodní zákazníci tak získají možnost nabízet rychlý mobilní internet a bezdrátové pevné linky.“

MobilKom se tímto stává dle svých zástupců prvním tzv. MNVE (Mobile Virtual Network Enabler) neboli poskytovatelem mobilní sítě v Česku, který umožní jiným společnostem, tzv. MVNO (Mobile Virtual Network Operator) neboli mobilním virtuálním operátorům, využívat přístupové mobilní sítě pro provozování jejich vlastních služeb.

„Během pilotního provozu jsme si potvrdili zájem nejen alternativních poskytovatelů telekomunikačních služeb i funkčnost MVNE konceptu. Jsme přesvědčeni, že prostor, který se na trhu virtuálním operátorům nabízí a který dosud nebyl využit, má velký potenciál," říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod MobilKomu.

„Virtuální operátor může svým zákazníkům nabídnout zcela nový typ služeb nebo rozšířit portfolio těch stávajících kombinací vlastní a pronajímané technologie. Zpřístupněním sítě dalším operátorům podporujeme tyto subjekty v přístupu k jejich zákazníkům a tím i přispíváme k liberalizaci telekomunikačního trhu v České republice," říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod MobilKomu.

Našli jste v článku chybu?