Hlavní navigace

Mobilní banking na platformě Windows Phone nabízí jako první UniCredit Bank

Sdílet

Pavel Louda 24. 4. 2012

Jde o aplikaci Banka v mobilu - Smart Banking společnosti UniCredit Bank. Ta podle svých slov podprouje v tomto směru největší počtem typů mobilních telefonů na českém trhu.

Hlavními výhodami aplikace uložené v mobilním telefonu jsou podle tvůrců vyšší komfort, rychlost a pohodlnost přístupu k účtu při zachování nejvyššího důrazu na bezpečnost. Banka v mobilu - Smart Banking totiž využívá zabezpečení v podobě zabudovaného bezpečnostního klíče (mtokenu), který časově omezeným kódem chrání nejen přihlášení do aplikace, ale i odesílání transakcí.

„Jednodušší a pohodlnější ovládání účtů prostřednictvím mobilního telefonu vždy a všude, s maximálním zajištěním bezpečnosti, je nedílnou součástí našeho závazku, který jsme dali našim klientům. Od uvedení nového Smart Bankingu na trh se počet uživatelů prudce zvýšil a překonal počty uživatelů staršího GSM bankovnictví,“ uvedl Radek Jirka, manažer přímého bankovnictví UniCredit Bank.

„Zájem trhu o přístroje Nokia s Windows Phone je evidentní a těší nás vysoce pozitivní reakce od operátorů, vývojářů i bank. Dokladem zájmu o ekosystém s WP je mimo jiné fakt, že počet aplikací  ve WP Marketplace mezi únorem 2011 a dubnem 2012 raketově stoupl ze 7 000 na  70 000,“ uvedl Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR.

Našli jste v článku chybu?