Hlavní navigace

Mobilní kancelář vycházející ze zabezpečeného USB disku představily firmy Datasys a Software602

Sdílet

Pavel Louda 26. 2. 2011

Bezpečná elektronická kancelář zahrnuje USB flash disk IronKey S200 s podporou 256bitového AES šifrování a s autodestrukčními obvody, dále přenositelnou verzi formulářového prohlížeče Software602 Form Filler a internetového prohlížeče Mozilla Firefox a také několik desítek inteligentních formulářů pro řešení různých životních a podnikatelských situací, jako je vystavení faktury ve formátu ISDOC, přiznání k DPH, přiznání k silniční dani, stavební administrativa, záležitosti kolem přihlašování automobilů a řidičských průkazů apod.

Všechny tyto formuláře jsou dostupné na internetu a jsou integrovány s informačním systémem datových schránek, takže umožňují pohodlné odesílání, automatické vyplňování některých polí, vyhledávání v seznamu datových schránek apod.

Uživatel si může tento balíček doplnit o zaručený elektronický podpis. Takto vybaven je schopen si v kterémkoliv počítači otevřít bezpečnou elektronickou kancelář, ve které vyplňuje formuláře, provádí změny v dokumentech, připojuje elektronický podpis a prostřednictvím služby SecuStamp i elektronické časové razítko (pokud má přístup k internetu), obsluhuje datovou schránku apod. Přenosné médium slouží jako elektronický šanon, na kterém uživatel uchovává datové zprávy a další důležité dokumenty, ale také veškerá uživatelská nastavení.

Bezpečnou elektronickou kancelář mohou s výhodou využít nejen lidé na cestách, ale také zaměstnanci firem, které si uvědomují význam ochrany důležitých informací. K jejímu vytvoření stačí běžná uživatelská práva. V počítači, na kterém se pracuje, přitom nezůstávají žádné „stopy“ (cookies, historie, hesla, atd.).

Našli jste v článku chybu?