Hlavní navigace

Mobilní RFID terminál 6-in-1 podporující i platby přes NFC představila Motorola

19. 6. 2011

Sdílet

Organizace Juniper Research odhaduje, že do roku 2013 bude jeden z pěti mobilů vybavený technologií Near Field Communications (NFC) s tím, že hodnota transakcí mezi lety 2011 a 2013 každoročně naroste o pětinásobek, což připraví půdu pro téměř okamžité platební transakce, které přispějí k pohodlí zákazníků a zlepší produktivitu pracovníků.

Juniper předpovídá, že do roku 2013 se pomocí NFC uskuteční prodej v hodnotě více než 75 miliard dolarů s tím, že většina plateb bude za občerstvení, různé vstupenky a jídlo.

 

Vlastnosti produktu podle výrobce:

  • Umožňuje bezkontaktní NFC transakce po celém světě: 13,56 MHz provoz podporuje protokoly MIFARE, Calypso (ISO 14443-A/B), FeliCa a ISO 15693
  • Šest zařízení v jednom: 3,5G mobilní síť, obousměrná radiová komunikace, HF RFID čtečka/zapisovačka, snímač čárových kódů, digitální kamera s vysokým rozlišením a GPS. Toto jedno zažízení podstatně snižuje množství přístrojů, které podniky musejí nakoupit a spravovat.
  • Spolehlivost: specifikace odolnosti proti pádům, vibracím a vlhkosti
  • Flexibilita: díky široké řadě příslušenství nabízí další možnosti použítí, jako je sběr biometrických dat nebo platby kreditními/debetními kartami
  • Bezpečnost: využívá bezpečnostní prvky pro použití ve státních službách včetně certifikace FIPS 140-2 či komunikaci přes virtuální privátní síť (VPN)
  • Profesionální snímání pohybu: dynamická rotace obrazovky a lepší správa akumulátorového napájení díky MAX Sensoru společnosti Motorola
  • Snadná a finančně výhodná správa zařízení:využívá Motorola software pro vzdálenou správu mobilních zařízení, Mobility Software Platform (MSP)
Našli jste v článku chybu?