Hlavní navigace

Mobilní roboty MiR míří do Česka, slibují návratnost za méně než rok

Sdílet

Pavel Louda 1. 3. 2018

Kolaborativní mobilní roboty jsou novým segmentem robotického trhu. Podle výrobce spolehlivě optimalizují interní logistiku, pomáhají eliminovat úzká místa materiálových toků a zvyšují výrobní efektivitu. Návratnost investice je v případě mobilních robotů MiR prý zpravidla kratší než jeden rok.

MiR100 a MiR200jsou plně autonomní, kolaborativní mobilní roboty s vestavěnou inteligencí, prostřednictvím které se dokáží bezpečně pohybovat okolo lidí a strojů. Integrované senzory a kamery jim umožňují rychle reagovat na měnící se podmínky ve výrobním prostředí a nalézt vždy tu nejefektivnější cestu do své destinace.

Ovládání mobilních robotů MiR snadno zvládnou i operátoři bez předchozích programátorských zkušeností, a to prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní chytrého telefonu, tabletu či počítače.

Model MiR100 dokáže přepravovat materiál o hmotnosti do 100 kg, model MiR200 až 200 kg.

Roboty MiR mohou být snadno osazeny různými moduly včetně zásobníků, polic, zdviží, přepravníků či kolaborativních robotických ramen – v závislosti na požadavcích specifické aplikace.

MiRHook, doplňkové tažné zařízení umístěné na mobilním robotu, umožňuje tahat klece, vozíky či palety. Se speciálním hákem přepraví mobilní roboty až 300 kg (u MiR100) a až 500 kg (u MiR200) nákladu.

Roboty od MiR již nasadily stovky velkých a středně velkých výrobních společností po celém světě, a také řada nemocnic a pečovatelských domů. V České republice a na Slovensku zastupuje MiR firma Amtech.

Našli jste v článku chybu?