Hlavní navigace

Možnosti modelování podnikových dat vylepšuje nejnovější ER/Studio Enterprise

Sdílet

Pavel Louda 23. 10. 2009

Dostupnost produktu ER/Studio Enterprise 8.5, nejnovější verze nástroje pro modelování dat, oznámila společnost Embarcadero. Novinka podle výrobce slučuje modelování procesů, dat a aplikací s možností tvorby výstupních sestav v jediném uceleném řešení.

Nová rozšíření podle výrobce pomáhají datovým architektům zorganizovat proces práce na modelech mezi vývojáři a obchodními uživateli. Zároveň automatizují komunikaci tzv. datových rodokmenů mezi systémy. Nejnovější verze též dovoluje centralizovat procesní a datové modely i dokumentaci softwarové architektury. Na základě těchto vylepšení mohou datoví a informační architekti snadno navrhovat i sdílet softwarové, datové i podnikové architektury v rámci svých organizací s vylepšenou dohledatelností, opakovaným používáním a lepšími možnosti týmové práce.

Další nové vlastnosti dostupné v produktu ER/Studio Enterprise 8.5 podle výrobce zahrnují:

• Integrace nástroje ER/Studio Business Architect s nástroji ER/Studio Repository a ER/Studio Portal umožní chápat a vytvářet procesní, koncepční, fyzické i logické modely v integrovaném a bezpečném prostředí s podporou týmové spolupráce.

• Nové pomůcky pro komunikaci pracovních toků pomocí technologií web 2.0 jako například obousměrné komentáře mezi nástroji ER/Studio Data Architect a ER/Studio Portal organizuje a pomáhá se sdílením a revizemi i osobám nezúčastňujícím se vlastního procesu modelování.

• Pojmenovávání objektů v rámci nástroje ER/Studio Portal umožní třídit a označovat související obsah.

• Nová možnost modelování v UML pro tvorbu obchodních a softwarových modelů.

• Podpora vylepšených vlastností posledních vydání databázových systémů Oracle, SQL Server, DB2 LUW, InterBase a Teradata.

• Mocné a důmyslné možnosti tvorby výstupních sestav dovolí uživatelům vytvářet a sdílet modely a metadata ve formátech HTML, RTF, GIF, PNG a JPEG.

Našli jste v článku chybu?