Hlavní navigace

MS SQL Server 2008 R2 na trhu, přináší automatickou analýzu dat i vyšší škálovatelnost

22. 4. 2010

Sdílet

Klíčové inovace v nové verzi zahrnují samoobslužnou Business Intelligence pro analýzu obchodních dat a reportování, vylepšenou škálovatelnost a vyšší efektivitu a také využitelnost pro jakoukoliv platformu - desktopy, datová centra i internetové prostředí.

Microsoft SQL Server 2008 R2 přináší nové výkonné nástroje pro analýzu obchodních dat, které pomáhají překlenout propast mezi IT profesionály a koncovými uživateli prostřednictvím nástrojů, jako je Microsoft Excel 2010 a Microsoft SharePoint Server 2010. Například nová technologie PowerPivot umožňuje provádět rychlé datové analýzy velkého objemu dat v řádu desítek milionů údajů přímo v Excelu. Výběr dat z různých zdrojů a jejich zpracování přitom provádí uživatel samostatně (samoobslužně).

“V dnešním světě není problém získat dostatek dat, je tomu přesně naopak. Nejdůležitější úkol pro vytváření správných rozhodnutí je rychle zpracovat a správně vyhodnotit velké objemy dostupných údajů,“ říká Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft. „Nová verze SQL Serveru tento proces koncovým uživatelům výrazně urychluje i usnadňuje, a to především díky propojení obrovských databází se známým a intuitivním uživatelským prostředím aplikace Excel a internetového prohlížeče Internet Explorer.”

SQL Server R2 také přináší další sadu vylepšení v oblasti dostupnosti a výkonu databázových aplikací a jejich správy. Například SQL Server 2008 R2 Datacenter Edition v kombinaci s Windows Serverem 2008 R2 umožňuje zákazníkům provozovat databázové aplikace na systémech vybavených až 256 logickými procesory, či převést celou databázovou infrastrukturu do virtualizovaného prostředí díky podpoře technologií Hyper-V a Live Migration. Pro provoz novinky v rozsáhlejší infrastruktuře poslouží také technologie Control Point zajišťující efektivní správu většího počtu serverů a instancí.

Další klíčové prvky představují dvě nové komponenty: Master Data Services, které zákazníkům poskytují vyšší konzistenci dat napříč heterogenními systémy, a technologie StreamInsight, jež podporuje komplexní zpracování velkého množství událostí.

S blízkým příchodem SQL Serveru 2008 R2 ve verzi Parallel Data Warehouse získají zákazníci možnost zvýšit kapacitu svých datových skladů z desítek na stovky terabajtů. SQL Server 2008 R2 Parallel Data Warehouse budou ve formě hardwarového řešení v několika různých konfiguracích nabízet vybraní výrobci hardwaru.

Našli jste v článku chybu?