Hlavní navigace

Nabídka mobilů s GPS letos údajně vzroste o 65 %

Sdílet

Martin Noska 25. 3. 2009

„Očekávaný nárůst nabídky mobilních telefonů s GPS o 65 procent vychází z našich dlouhodobých statistik a také z informací, které jsme získali od nejvýznamnějších výrobců pro letošní rok. Všichni totiž letos uvedou na trh své nové produkty, v drtivé většině vybavené GPS přijímači,“ řekl Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World.

Mít mobil s GPS přijímačem je užitečné proto, aby se jeho majitel měl možnost orientovat ve městě, v přírodě nebo na silnici. Software instalovaný uvnitř telefonu jej pak díky čipu GPS navede na správnou cestu. Nestane se tak, že by nedorazil do cíle. Orientace je snadná, lehce pochopitelná a může být doplněna hlasovými instrukcemi.

„Za samotným GPS přijímačem zabudovaným do mobilních telefonů musíme vidět promyšlenou  strategii výrobců a operátorů, kdy se mobilní telefon stává nepostradatelným víceúčelovým osobním zařízením určeným pro poslouchání hudby, sledování videa, navigaci nebo prohlížení internetu. Je zřejmé, že GPS nebo internet lze efektivně používat například pouze v případě, že je mobilní telefon vybaven dostatečně velkým displejem, nejlépe s dotykovým ovládáním“, dodal Pavel Vytiska, manažer odpovědný za prodej komunikačních přístrojů a navigací v Electro Worldu. Letos se proto  na trhu objeví mobilní přístroje:

•    schopné používat GPS,
•    budou mít velký dotykový displej,
•    budou podporovat všechny druhy mobilních sítí a bezdrátových sítí,
•    podporovat Bluetooth,
•    dovolí přehrávat hudbu a video,
•    budou výkonným fotoaparátem,
•    data budou ukládat na vyměnitelnou paměťovou kartu uvnitř telefonu.

 

Otázkou však zůstává, zda obdobným způsobem vzroste i poptávkam neboť díky ekonomické krizi se ukazuje, že lidé často odkládají nákupy nové elektroniky a snaží se vystačit si s dosavadními přístroji...

Našli jste v článku chybu?