Hlavní navigace

Nákup aplikací pro Android nově možný už i z ČR

8. 10. 2010

Sdílet

Na uživatele čeká výběr z více než 80 tisíc aplikací jak placených, tak i bezplatných. Jedná se například o hry nebo aplikace pro sociální sítě a organizování. Oproti konkurenčnímu App Store od Applu se jedná ovšem stále o méně než třetinu dostupných aplikací.

Podmínkou nakupování aplikací přes Android market je instalace nejnovější verze této služby. Pro telefony se systémem Android 1.6 a vyšší se nejnovější verze Android marketu nainstaluje sama automaticky. (K automatické instalaci nedochází u systému Android 1.5 a nižší).

Google pro zpracování platebních transakcí používá systém Checkout. Pro uskutečnění transakce je nutné zadat údaje platební karty. Uživatelé se systémem Android 1.6 a vyšším zadají tyto údaje přímo ze svého mobilním zařízení. Vlastníci telefonů ze systémem Android 1.5 a nižším si musí nejdřív založit účet na Google Checkout a platební údaje zadat přes prohlížeč svého počítače.

Uživatelé mohou z Android Marketu v současnosti nakupovat placené aplikace ve 32 zemích, včetně České republiky. Ostatní uživatelé mají přístup k bezplatným aplikacím. Své aplikace zde pak mohou monetizovat vývojáři z 29 zemí po celém světě. Prodej aplikací pro české vývojáře prozatím dostupný není.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?