Hlavní navigace

NAS s kapacitou 48 TB a podporou deduplikace nabízí Iomega

Sdílet

Pavel Louda 23. 5. 2012

Určen je zejména pro menší a střední firmy a nabízí kapacitu až 48 terabajty (v případě použití 4TB pevné disky, které mají být obecně dostupné koncem letošního roku).

Novinka je osazena procesory Intel Xeon E3-1200 v2, obsahuje 8 GB paměti RAM, či 10gigabitové ethernetové rozhraní. Například vícejádrový čip se uplatní při provozování aplikací využívajících vícevláknové zpracování, jako je rozhraní iSCSI s více jednotkami LUN nebo víceklientská infrastruktura VDI (virtual desktop infrastructure).

Navíc v něm běží operační systém LifeLine, který uživatelům zpřístupňuje pokročilé úložné technologie EMC, což je vlastník Iomegy.  NAS nabízí funkce jako deduplikace, podpora infrastruktury VDI či databázových aplikací.

K příkladům nově vyvíjených aplikací patří systémy pro správu videa (VMS) podporující kamerové dohledové systémy nebo antivirový program McAfee VirusScan Enterprise provozovaný nativně v úložišti.

Nové úložiště podporuje rovněž jednotky SSD, jež jsou ideální pro velké objemy malých bloků náhodných vstupně-výstupních operací, jaké se vyskytují ve virtualizačních a databázových aplikacích.

Model px12-450r také rozšiřuje pro uživatele oproti předchozímu modelu px12-350r možnosti obsluhy. Nový konstrukční návrh totiž dovoluje svépomocí vyměnit celou procesorovou jednotku jednoduchou demontáží dvou rukou utahovaných šroubů.

Úložiště px12-450r disponuje dvěma sloty PCIe, jež umožňují jeho funkce dále rozšířit, zejména přidáním vstupně-výstupní konektivity, například do sítí 10GbE, jakmile se budou běžně používat.

Našli jste v článku chybu?