Hlavní navigace

Nasazení cloudu bez ztráty kontroly nad IT usnadní Citrix

Sdílet

Pavel Louda 26. 8. 2015

Většina poskytovatelů cloudových služeb si podle Citrixu situaci ulehčuje tím, že výpočetní a datové zdroje i nástroje pro správu provozuje v jednom cloudu. Důsledkem tohoto  pak IT oddělení přicházejí o plnou kontrolu nad výběrem lokality pro provoz systémů.

Workspace Cloud ale přináší řídící architekturu, která umožňuje ovlivňovat místo nasazení a provozu výpočetních i datových zdrojů. Navíc poskytuje všechny funkce pro správu prostřednictvím cloudu, a partneři tak mohou být při přidávání služeb do svého portfolia mnohem flexibilnější a návrh i nasazení zákaznických řešení je rychlejší a jednodušší.

Podle dodavatel někteří testeři díky nové platformě zprovoznili prostředí pro virtualizaci desktopů s technologiemi Citrix pro přibližně 50 uživatelů v řádu minut.

Možnost vybrat si veřejnou nebo privátní cloudovou infrastrukturu, která přesně odpovídá požadavkům, je pro IT oddělení zásadní, což potvrzuje i zpráva výzkumné agentury Forrester Research.

 

Workspace Cloud je dostupný v následujících balíčcích:

  • Virtuální desktopy: nejlevnější balíček v ceně 20 dolarů za uživatele měsíčně umožňuje IT oddělením bezpečně a snadno zpřístupnit jakýkoli virtuální desktop na jakémkoli zařízení. Součástí jsou také služby pro práci se soubory, synchronizaci a sdílení i předdefinované plány pro nasazení.
  • Virtuální aplikace a desktopy: komplexní balíček v ceně 35 dolarů za uživatele měsíčně umožňuje flexibilně zpřístupňovat aplikace (pro Windows i Linux), prohlížeče i desktopy pro libovolné zařízení s vysokou úrovní bezpečnosti i výkonu. Tento balíček navíc vedle služeb pro práci se soubory, synchronizaci a sdílení zahrnuje jak celou řadu funkcí usnadňujících návrh i editaci plánů pro nasazování aplikací a desktopů, tak i funkce pro efektivní monitoring a správu jednotlivých nasazení.
  • Integrované aplikace a data: balíček v ceně 40 dolarů za uživatele měsíčně nabízí integrované prostředí, které vedle všech vlastností a funkcí předchozího balíčku zahrnuje také správu mobilních zařízení a aplikací i aplikace pro řízení produktivity.
  • Správa životního cyklu: pod tímto označením se skrývají provozní balíčky obsahující úplnou paletu funkcí pro návrh i editaci plánů pro nasazování aplikací a desktopů i funkce pro efektivní monitoring a správu jednotlivých nasazení.
Našli jste v článku chybu?