Hlavní navigace

Nasazení virtualizace usnadní inovovaná služba VMwaru - pomocí sdílených zkušeností

Sdílet

Pavel Louda 12. 7. 2010

Firmy také mohou přejít na škálovatelnější platformu VMware ESXi, aniž by přišli o své investice do vytvoření a vyladění virtuálních strojů.

Další novinkou je funkce Collective Intelligence, která prostřednictvím agregace uživatelských dat ukazuje postupy nejlepší praxe v oblasti virtualizace a pomáhá tak uživatele správně nasměrovat. Pomocí funkce Collective Intelligence si uživatelé mohou prohlížet, co udělali ostatní uživatelé v každé etapě procesu virtualizace, a tak získávají větší jistotu, že přijímají ta správná rozhodnutí o virtualizaci. Navíc si mohou prohlížet zprávy a ukazatele s informacemi, jako je průměrný počet virtuálních strojů, který uživatelé vytvářejí na jednoho hostitele VMware ESXi, pět nejpoužívanějších typů hardwaru, na kterém je provozován VMware ESXi, nebo pět nástrojů nejčastěji stahovaných z Go.

Služba Go byla vyvinuta v rámci partnerství se společností Shavlik Technologies, prodejcem software pro IT management.

„Díky novým funkcím Go poskytujeme nejsnazší náběh na virtualizaci pro malé a středně velké firmy bez žádných dalších výdajů,“ řekl Manoj Jayadevan, ředitel pro nové obchodní činnosti a produkty společnosti VMware. „Vedle možnosti hladce migrovat virtuální stroje z VMware Server na VMware ESXi umožňuje nový průvodce Collective Intelligence pro VMware Go snadno a rychle plně využívat výhody VMware ESXi, díky čemuž mohou malé a střední firmy během několika hodin či dnů těžit z omezených IT zdrojů maximum.“

Go podle výrobce zjednodušuje a urychluje virtualizaci prostřednictvím tří jednoduchých kroků:

1. Počáteční nastavení VMware ESXi

• Jedinečné rozhraní v internetovém prohlížeči, intuitivní nastavení s pomocníkem a průvodci urychlují proces instalace a nastavení.

• Vestavěná kontrola kompatibility hardware automatizuje proces výběru prostředí fyzických serverů.

• Automatická migrace virtuálních strojů VMware Server na VMware ESXi.

2. Vytvoření virtuálních strojů

• Využijte stávající konfiguraci fyzických serverů, nainstalujte předem připravený virtuální nástroj nebo začněte s novým prázdným virtuálním strojem.

3. Řízení hostitelů VMware ESXi a virtuálních strojů

• Základní řídicí rozhraní zjednodušuje přechod na virtuální prostředí.

• Sledování virtuálních strojů z hlediska základního výkonu a využívání zdrojů.

• Hledání záplat a náprav pro VMware ESXi.

• Hledání a aktualizace virtuálních strojů z centrální konzole.

Našli jste v článku chybu?