Hlavní navigace

Nástroj Microsoftu pro přechod podniků na Windows 7 nabídne podstatně lepší správní funkce

13. 10. 2010

Sdílet

Produkt umožňuje organizacím rychleji přejít na operační systém Windows 7 v případech, kdy některé starší aplikace nejsou kompatibilní s tímto systémem, a je součástí sady nástrojů Desktop Optimization Pack pro pokročilou správu počítačů.

MED-V dovoluje vytváření virtuálních počítačů, na kterých mohou běžet například starší verze Windows či Internet Exploreru. Jedná se o podobnou funkci, jako je Windows XP Mode, s tím rozdílem, že správci IT mají k dispozici pokročilé nástroje pro hromadnou správu těchto virtuálních počítačů.

Hlavní novinkou v Beta verzi je využití existujících správních nástrojů pro správu všude tam, kde původní verze vyžadovala dedikovanou řídící infrastrukturu. Mezi další novinky patří jednoduší ověřování identity, přesměrovávání USB zařízení, podpora chytrých karet či rychlejší a jednoduší implementace této technologie.

Finální verze MED-V 2.0 by měla být uvedena na trh v prvním čtvrtletí roku 2011. V současnosti si lze tuto betaverzi stáhnout z portálu Microsoft Connect.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?