Hlavní navigace

Nástroj pro správu různých databází z jediného rozhraní nabízí Embarcadero

Sdílet

Pavel Louda 31. 3. 2010

Novinka podle výrobce pomáhá správcům databází řídit a optimalizovat databázová schémata, zabezpečení, výkon a dostupnost všech jejich databází. Uživatelé nového nástroje se prý rychle dostanou k jádru problémů provozu databází a snadno podniknou nutné kroky k jejich okamžitému odstranění.

Pomáhají jim v tom vlastnosti jako monitorování databází, inteligentní diagnostické informace či důkladný pohled do nitra databází. DBArtisan XE též správcům databází umožní analyzovat, ladit a optimalizovat příkazy SQL a maximalizovat tak výkon a dostupnost databází.

DBArtisan XE je také první nástroj společnosti Embarcadero, který obsahuje ToolCloud jako svou standardní vlastnost poskytující úsporu času a provozních nákladů spojených s používáním a správou softwarových nástrojů. ToolCloud poskytuje centralizované licencování a obstarávání nových či opravených verzí. Navíc poskytuje dodávání na pracovní stanice na vyžádání. Tím zjednodušuje správu nástrojů v IT organizacích, které mají více uživatelů produktu DBArtisan.

Součástí je též InstantOn - správci databází mohou produkt jediným kliknutím spustit na libovolném místě sítě, aniž by jej bylo nutno předem instalovat na lokální pracovní stanici.

Klíčové vlastnosti produktu podle výrobce zahrnují:

• Zabudovaná skutečně heterogenní podpora všech hlavních databázových systémů včetně Oracle, SQL Server, IBM DB2, Sybase a MySQL z jediného uživatelského rozhraní.

• Správa schémat, zabezpečení, výkonu a dat.

• Hluboká a nativní podpora databázových platforem a verzí poskytuje lepší možnosti ovládání a vyšší přesnost než je ta, kterou nabízí nástroje pro správu databází opírající se o jednoduchá rozhraní ODBC nebo JDBC.

• Centralizovaná správa licencí a dodávání produktů na vyžádání pomocí ToolCloud.

• Spouštění nástrojů bez předchozí instalace a žádné konflikty software při běhu různých verzí vedle sebe při použití Embarcadero InstantOn.

• Volitelný Embarcadero Analyst Pack nabídne další nástroje pro plánování výkonu, volného prostoru a kapacity v prostředí rozsáhlých databází a pomůže tak nastavit správné plánování záloh a obnov, zvýší dobu nepřetržitého provozu, zkvalitní služby a přiřazování zdrojů a umožní vyhnout se nákladným databázovým malérům.

Našli jste v článku chybu?