Hlavní navigace

Displej S-IPS s pokročilou barevnou korekcí představil NEC

2. 2. 2009

Sdílet

MultiSyncLCD 2490WUXi, 24palcový displej S-IPS představil NEC s rozlišením 1 920 x 1 200 bodů a kontrastním poměrem 800 : 1, představila firma NEC. Určen je pro použití v DTP studiích, v odvětvích využívajících CAD/CAM systémy nebo pro nasazení ve více monitorových řešeních. Produkt nabízí rozhraní Mini D-sub; S-Video; Composite, DVI-D (HDCP) a 2 x HDMI.

Vzhledem k použitému S-IPS panelu má displej velmi dobrou reprodukci černé a nabízí rovněž věrnou reprodukci barev, což je obzvláště vhodné pro barevně kritické aplikace jako např. v profesionálně kreativním sektoru. Technologie ColorComp navíc garantuje homogenní pracovní plochu a kompenzuje nerovnoměrnosti v jasu a barevnosti pracovní plochy displeje. Za tímto účelem je každý jednotlivý panel testován již v průběhu výrobního procesu. Technologie Overdrive podporující funkci RapidMotion umožňuje dobu odezvy pod 8 ms (black to white - white to black), což je užitečné zejména při zpracování videa.
Novinka je vybavena také funkcí X-Light Pro, což je specificky polarizovaný podsvit díky prvkům barevných složek (R, G, B) se zpětnovazebním měřením a kontrolou hodnoty jasu a barvy referenčního bílého světla podsvitu. Konstantní nastavení hodnot se udržuje automaticky v návaznosti na teplotě bílé barvy a hodnoty nastavené uživatelem. Tato technologie zajišťuje bezkonkurenčně konstantní kvalitu obrazu během fáze po zapnutí monitoru, ale i během provozu.
Doporučená koncová cena činí 24 600 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?