Hlavní navigace

Nejnovější CPU Intel nabízí Lenovo IdeaPad Y510p

Sdílet

Tadeáš Pelech 13. 6. 2013

Lenovo IdeaPad Y510p přichází se zvýšeným grafickým výkonem a 4. generací procesorů Intel Core. Kromě vysokého výkonu a nízké spotřeby energie se může pochlubit zajímavým vzhledem s klávesnicí v červeno-černém provedení.

„IdeaPad Y510p doplňuje oblíbený IdeaPad Y500. Zachovává si jeho přednosti a současně přichází s několika vylepšeními, jako jsou nejnovější procesory Intel Core a vysoce výkonná grafika, což z něj vytváří opravdové multimediální centrum,“ říká Pavel Janich, produktový manažer produktů Idea společnosti Lenovo. „Jeho výkon ocení profesionálové, kteří potřebují „nadupaný“ stroj, protože často pracují s náročnými grafickými programy.“

Lenovo IdeaPad Y510p je vybaven matným displejem s podsvícením LED v rozlišení Full HD s úhlopříčkou 15,6 palců. Jako jeden z prvních notebooků na našem trhu je poháněn 4. generací procesorů Intel Core i7. Zároveň disponuje operační pamětí až 16 GB DDR3. O tom, že se jedná o vysoce výkonný notebook, svědčí i duální grafika NVIDIA® GeForce GT750M 2 GB. Vložením druhé grafiky do víceúčelové šachty UltraBay pak mohou uživatelé grafický výkon notebooku ještě zdvojnásobit.

Dokovací šachta umožňuje také přidání optické mechaniky, ventilátoru pro chlazení nebo pevného disku pro zvýšení úložného prostoru. Uvnitř přístroje pak může být osazen disk s kapacitou až 1 TB. O perfektní zážitek z prostorového zvuku se starají reproduktory JBL vybavené technologií Dolby Home Theatre v4.

Extrémně vysoký výkon IdeaPad Y510p ocení uživatelé při náročnějších multimediálních činnostech, jako je design, editace videí nebo úprava fotografií. Maximální pohodlí při používání i za horších světelných podmínek poskytuje červeně podsvícená klávesnice, která navíc v kombinaci s kovovým povrchem dotváří stylový design notebooku.

Cena a dostupnost
Lenovo IdeaPad Y510p u nás bude dostupný od konce června za cenu od 23 999 Kč s DPH.

Našli jste v článku chybu?