Hlavní navigace

Nejnovější záplaty Windows se Microsoftu opět příliš nevydařily

25. 4. 2010

Sdílet

„Aktualizaci jsme stáhli, protože efektivně neřešila základní problém,“ uvedl ve svém prohlášení Jerry Bryant z Microsoft Security Response Center. Společnost zastavila distribuci aktualizace prostřednictvím svých hlavních mechanizmů Windows Update a Windows Server Update Services (WSUS). Již v průběhu příštího týdne by však mělo dojít k uvolnění nového, již účinnějšího, updatu.

Stažený update nese označení MS10-025 a původně byl určen k opravě jedné zranitelnosti v operačním systému Windows 2000, konkrétněji ve službě Windows Media Service. Jeho distribuce byla společně s dalšími 11 aktualizacemi spuštěna 13. dubna. Celý dubnový balíček opravoval hned 25 chyb Windows, Office a Exchange. Více o těchto záplatách najdete v článku na našem sesterském SecurityWorldu.

Uživatelé, kteří si update MS10-025 již stáhli, mohou zůstat v klidu. Mohou jej ponechat nainstalovaný na svých počítačích. Microsoft jim nicméně doporučuje, aby zatím učinili jistá preventivní opatření a vyčkali na vydání funkčního patche.

 

Článek v plném rozsahu si můžete přečíst na sesterském webu Computerworld:

http://computerworld.cz/bezpecnost/microsoft-dubnove-zaplaty-windows-se-opet-zcela-nevydarily-6452

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?