Hlavní navigace

Německo ratifikovalo mezinárodní smlouvu o potírání internetové kriminality

14. 3. 2009

Sdílet

Smlouvu o internetové kriminalitě ratifikovalo Německo

 

Dohoda Rady Evropy o kyberzločinnosti, která je určitým návodem pro právní a procesní změny k větší schopnosti vypořádat se s internetovou kriminalitou, byla přijata již v roce 2001. Země mohou smlouvu podepsat a vyjádřit tak svou snahu o její budoucí naplnění. Jakmile upraví svůj v pravní systém v souladu s touto smlouvou, mohou ji ratifikovat, což se právě stalo v Německu.

 

Dosud smlouvu podepsalo 47 zemí, avšak 23 ji stále neratifikovalo. Rada Evropy doufala, že počet zemí, které již dokument ratifikovaly, bude začátkem tohoto roku okolo 40, ale proces zakomponování dohod z roku 2001 do pravních systémů státu trvá déle, než se očekávalo.

 

Dohoda o potírání internetové kriminality je zaměřená na posilování vazeb mezi státními úřady a agenturami jednotlivých signatářských zemí v oblasti boje s kyberzločinností. Jednou z podmínek smlouvy je například 24 hodinová pohotovost složek právního vynucení, které musí být schopny okamžitě poskytnout pomoc, pokud ji úřady jiné signatářské země budou potřebovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?