Hlavní navigace

Nový notebook určený pro nemocniční personál si sám říká o desinfekci

15. 1. 2009

Sdílet

Údajně první počítač „mobilní klinický asistent" (MCA) určený pro nemocniční personál a vybavený procesorem Intel Atom představila firma Panasonic. Jedná se o nárazuvzdorný a snadno dezinfikovatelný notebook o hmotnosti zhruba 1,5 kg, jež poskytuje zejména zdravotníkům mobilní přístup ke zdravotní dokumentaci, umožní lepší vedení záznamů o pacientově zdravotním stavu a podávaných lécích, a tak pomůže výrazně zefektivnit mnohé důležité procesy.
Toughbook H1 dokáže nepřetržitě pracovat na baterie až šest hodin a navíc baterie je možné za provozu vyměňovat, což umožňuje prakticky nepřetržitý provoz.
Novinka také nemá žádná ventilátor - právě jeho absence podle výrobce výrazně snižuje riziko přenosu choroboplodných zárodků. Model nemá ani žádné otvory - například klávesy jsou zapuštěné do desky a překryty omyvatelnou fólií. Stejně tak jsou skryty i všechny porty.
Pro šasi přístroje byl vyvinut speciální materiál, který je odolný vůči čištění dezinfekčními a čistícími prostředky obsahujícími alkohol. Počítač je dokonce vybaven speciálním softwarem, který lze nastavit tak, aby uživatele upomínal na nutnost dezinfekce v pravidelných intervalech a každé čištění automaticky zaznamenával.
NOtebook je vybaven i integrovanou čtečkou RFID, digitálním fotoaparátem
o rozlišení 2 megapixely s automatickým zaostřováním, dvěma LED diodami k nasvícení, čtečkou čárových kódů, čtečkou bezkontaktních karet a snímačem otisků prstů. Podporuje Wi-Fi standardu 802.11a/b/g a draf-n a Bluetooth 2.0.
Koncová cenapřístroje začíná na 47 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?