Hlavní navigace

Nenáročný relační databázový systém představilo Embarcadero

23. 9. 2010

Sdílet

InterBase XE slučuje variabilní multigenerační architekturu se snadnou instalací, minimálními požadavky na administraci nebo automatickým obnovováním po haváriích dat. Nová edice XE nyní dokáže pracovat s osmkrát více daty a nabízí více bezpečnostních možností, například delší hesla a šifrování typu SHA-1 kritické pro rozšíření zabezpečení například u platebních účtů.

InterBase XE je vhodný také pro tzv. zabudované aplikace, protože má minimální nároky na paměť a prakticky nevyžaduje žádnou administraci. Dá se rovněž využít v prostředích pro rychlý vývoj aplikací a poskytuje rychlost transakčního zpracování a spolehlivost podle výrobce obsažené v daleko dražších systémech RDBMS.

Další nové vlastnosti, které jsou nově zabudovány do InterBase XE, zahrnují:

• Možnost nasazení do prostředí cloudu – provoz InterBase XE v cloudu umožní vývojářům rychle vytvářet prototypy aplikací a přidávat či ubírat kapacitu podle okamžitých obchodních potřeb.

• Zvýšenou produktivitu – produktivita vývojářů se zvyšuje i tím, že je nyní možno volat Dynamic SQL z uložených procedur a spouštěčů (triggers).

• Zvládání větších objemů dat – škálovatelnost vylepšuje 64-bitová architektura InterBase XE, která umožňuje adresovat daleko více paměti a provádět tak operace s rozsáhlejšími datovými objekty.

• Rozšířenou podporu norem – InterBase XE nyní podporuje i JDBC BLOB/CLOB.

Vyvojář nebo administrátor může nasadit InterBase XE do provozu za méně než hodinu. Podniky mohou provozovat kriticky náročné aplikace s vědomím, že aplikace jsou bezpečné, spolehlivé a škálovatelné. InterBase XE je možno nasazovat do prostředí různých operačních systémů včetně Windows, Mac OS X, Linux a nyní i do prostředí Amazon Cloud.

Systém InterBase XE je dostupný ve čtyřech variantách podle toho, k jakému účelu se použije. InterBase XE Server Edition je vhodná pro vícevrstvé aplikace škálovatelné až pro 64 procesorů. InterBase XE Desktop Edition poskytuje levné a vysoce výkonné úložiště pro jednouživatelské aplikace. InterBase XE To Go Edition nabízí mimořádně paměťově nenáročné procesní možnosti správy dat perfektně vhodné pro zabudování do dnešních přenosných zařízení. InterBase XE Developer Edition je součástí dodávky sady nástrojů Embarcadero RAD Studio XE, která obsahuje nástroje Delphi XE, C++Builder XE, Delphi Prism XE a RadPHP XE.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?