Hlavní navigace

Ness se dívá do budoucna s optimismem

3. 2. 2011

Sdílet

Milan Sameš, prezident Ness Central & Eastern Europe, hodnotí pozitivně nejen absolutní čísla, ale i růst provozní marže.  Po problematickém období ekonomické stagnace se podle jeho slov systémová integrace dostala do svého normálu, na profitabilitu výrazně převyšující 10 %. „Hlavní důraz budeme i letos klást na růst ziskovosti, ne na růst obratu za každou cenu,“ uvedl Sameš.

Za hlavní trendy pro letošní rok označil cloud computing, který má však podle jeho slov v tuzemské podnikové sféře pomalejší náběh, mobilitu, která se po letech hlasitých diskusí konečně stává realitou, a nutnost věnovat se i menším zakázkám. I velcí integrátoři si podle jeho názoru budou muset zvyknout, že existují nejen velké zakázky za stamiliony, ale i ty malé, v řádech desítek milionů.

Tuzemská pobočka Ness Technologies podle svého ředitele, Mirko Kalouse, dosáhla v uplynulém roce stejného obratu, jako v roce předchozím, což s poukazem na ekonomickou situaci označil za úspěch. Společnost loni prošla významnou restrukturalizací, v jejímž průběhu snížila počet divizí ze šesti na čtyři a došlo k poklesu zaměstnanců z cca 700 na 560. Pro letošní rok označuje za priority jak zvýšení ziskovosti, tak i růst. Cílem je podle Mirko Kalouse růst rychleji než trh, u nějž očekává vzestup o 5 – 6 %.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality