Hlavní navigace

Netatmo uvádí na trh desetiletý detektor oxidu uhelnatého

2. 11. 2021

Sdílet

V Česku ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. Více než 100 jich přitom skončí smrtelně. K 86 % náhodných otrav způsobených oxidem uhelnatým dochází v domácnostech. Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. K otravám dlouhodobě dochází nejčastěji během chladných měsíců.

Plyn se může se uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících spotřebičů spalujících paliva jako krb, plynový sporák nebo kotel, které nejsou pravidelně kontrolovány.

Netatmo proto uvádí na trh Inteligentní detektor oxidu uhelnatého, který vydrží fungovat bez údržby deset let. Jakmile se detektor přiblíží konci své životnosti, upozorní na to uživatele zasláním oznámení na smartphone. Ten si tak pro svou ochranu může zakoupit nový detektor.

Inteligentní Detektor oxidu uhelnatého je vybaven funkcí Auto-Test, která kontroluje stav snímače oxidu uhelnatého, baterie a Wi-Fi připojení. V případě zjištěného problému jej na to detektor upozorní. Dále je detektor vybaven funkcí testu alarmu, díky níž je ověřováno správné fungování 85dB alarmu.

Inteligentní detektor oxidu uhelnatého Netatmo funguje bez elektrických kabelů, stačí ho přišroubovat ke zdi a ovládat ho přes aplikaci Netatmo Home + Security.

Našli jste v článku chybu?