Hlavní navigace

NetBotz, systém pro fyzický dohled v datových centrech, vylepšilo APC

30. 4. 2009

Sdílet


Nově lze řešení NSEM mimo jiné integrovat s IP kamerami Pelco od společnosti Schneider Electric, jež disponují vysokým rozlišením a umožňují tak detailnější náhledy, dále nabízí vylepšenou podporu podpora napájení po ethernetových kabelech (Power over Ethernet).
Řešení je podle výrobce škálovatelné a lze ho tedy použít jak v malých místnostech, tak ve velkých datových centrech a velkých podnicích.
K vylepšení došlo i u kabelů - zejména v jejich snazší instalaci. USB kabely pro modul s kamerou NetBotz mají zámkové konektory jako prevenci náhodného vytažení kabelu ze zařízení.
NetBotz je součástí architektury APC InfraStruXure pro rozvodné skříně, serverové místnosti a rozsáhlá datová centra. Mezi produkty NetBotzu patří patří sledovací zařízení, jako jsou detektory tekutin, senzory částic a kamery citlivé na pohyb, řídící software, přídavný hardware a software i příslušenství.
Řešení otázek fyzické bezpečnosti s použitím NetBotz funguje tak, že instalovaná čidla dohledují prostředí, ve kterém se chráněná zařízení nacházejí. Čidla jsou schopna zaznamenávat videa z instalovaných bezpečnostních kamer, data zahrnující údaje o teplotě, vlhkosti, narušení prostoru, přítomnost škodlivých plynů i chemikálií a řadu dalších potenciálně nebezpečných podmínek. Kamery umožňují vizualizaci dohledovaného prostředí a tak pomáhají při určení poruchy či ohrožení. Výrazně tak mohou snížit náklady a čas potřebný pro vyřešení problému. Čidla připojená k zařízením NetBotz poskytují data pro jejich další analýzu a případné reakce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?