Hlavní navigace

NetGear nabízí NAS s podporou protokolu iSCSI

22. 4. 2009

Sdílet

Model NVX zároveň nabízí ochranu dat v případě selhání disku a možnost plynulého rozšíření úložné kapacity za běžného provozu, kdykoli je to nutné.
ReadyNAS NVX je díky podpoře NAS a iSCSI podle výrobce vhodným desktopovým úložným systémem pro domácí kanceláře, pracovní skupiny i malé společnosti. Zákazníci mohou s jeho pomocí centralizovat data z lokálních systémů do jediného zařízení a vyřešit tak problém s růstem úložné kapacity, vzdáleným přístupem, bezpečným zálohováním i snadnou obnovou poškozených dat bez odborných IT znalostí. NVX zvládá souběžné sdílení složek v systémech Windows, UNIX / Linux i Mac a zároveň průběžně ukládá data serverových aplikací, typicky emailů, databází či virtualizovaných jednotek.
Zásluhou nového operačního systému RAIDiator dokáže model NVX pracovat s Time Machine operačního systému Mac X Leopard. Uživatelé Mac OS mohou pomocí Time Machine propojit více systémů Mac do jediné oblasti a velmi jednoduše obnovovat případná poškozená data bez další odborné pomoci.
Model NVX obsahuje i několikavrstevnou ochranu dat zahrnující prevenci chyb disku „drive fault tolerance" (RAID), USB zálohování z externích zdrojů, on-line zálohování (snapshots) a bezpečnou off-site replikaci dat na jiné ReadyNAS systémy. Navíc mohou uživatelé využít službu ReadyNAS Vault, které přináší možnost automaticky archivovat data do internetového datacentra a obnovovat je kdykoli a odkudkoli prostřednictvím webového prohlížeče.

Cena zařízení začíná na 39 490 Kč včetně DPH v případě modelu s 2 TB úložnou kapacitou.

Našli jste v článku chybu?