Hlavní navigace

Nextbase se chce s kamerami etablovat i v ČR

12. 11. 2021

Sdílet


Autor: Nextbase

Jeden z největších evropských producentů autokamer Nextbase oficiálně zahájil prodej palubních kamer i v Česku. Firma má v tomto segmentu 60% podíl na evropském trhu. 

Produkty Nextbase patří spíše k prémiovějšímu zboží, levné kamery s touto značkou nekoupíte. Nejlevnější začíná na dvou tisících korunách, nejdražší pak vyjde na sedm tisíc korun. Všechny modely s označením „GW“ nabízejí funkce jako GPS, bluetooth a Wi-Fi konektivitu pro přesnou lokalizaci a snadné připojení k chytrému telefonu s operačním systémem iOS nebo Android. Záznamy lze díky tomu snadno editovat i sdílet. 

Nextbase navíc přináší bezplatný softwarový balíček MyNextbase s aplikací pro přenos videa MyNextbase Connect, softwarem pro přehrávání MyNextbase Player, nástrojem pro úpravu záznamu a přístupem na cloudové úložiště. Prémiový model 622GW je navíc vybaven aplikací What3Words umožňující lokalizaci s přesností na čtverec o straně tři metry. 

Kromě toho jsou kamery vybaveny (za měsíční poplatek) technologií Emergency SOS, která u starších aut doplňuje chybějící funcki eCall, která je u moderních vozů již povinná. Ta dokáže rozpoznat dopravní nehodu a pokud řidič jejím následkem přestane reagovat, uvědomí záchranné složky. Pomocí Emergency SOS jsou odesílány nejen GPS souřadnice a orientace vozu, ale případně také relevantní osobní údaje, k nimž řidič umožnil přístup. Funkce Intelligent Parking Mode zase aktivuje nahrávání videa v případě kolize při stání. I v případě, kdy je vozidlo ponecháno bez dozoru. 

Na trhu je zatím šest modelů. Například autokamera 322GW se širokoúhlým objektivem dokáže pořizovat videa ve Full HD rozlišení, v nočních podmínkách. Disponuje řadou praktických prvků a funkcí mezi něž patří GPS, Wi-Fi, dotykový displej, parkovací režim či magnetický držák. 

Model 522GW s Quad HD 1440p záznamem, 3" dotykovým displejem, GPS, WiFi, G-senzorem, inteligentním parkovacím režimem, polarizačním filtrem a možností připojení zadní kamery do auta, nabízí také službu Emergency SOS Response a hlasovou asistenci Alexa.

Zajímají vás ceny grafických karet?

Našli jste v článku chybu?