Hlavní navigace

Nokia a VMware budou víc spolupracovat na provozu multicloudových prostředí

10. 12. 2019

Sdílet

Oznámené rozšíření partnerství prohloubí interoperabilitu mezi softwarovými aplikacemi společnosti Nokia a platformou VMware Telco Cloud, včetně VMware vCloud NFV. Obě firmy také navýší investice v rámci prohloubení technické spolupráce a pokročilého výzkumu a vývoje integrovaných řešení.

V důsledku toho budou poskytovatelé komunikačních služeb moci snáze realizovat své záměry a dosahovat obchodních cílů s využitím cloudové infrastruktury VMware, která bude uzpůsobená pro spolupráci s virtualizovanými a kontejnerizovanými síťovými funkcemi společnosti Nokia.

Nokia a VMware spolupracují na vytvoření efektivní cloudové redundance provozováním aplikací Nokia, jako je Nokia Service Management Platform, na platformě VMware Telco Cloud a VMware HCX, která slouží k usnadnění migrace aplikací, vyvažování zátěže a optimalizaci procesu obnovy po havárii v prostředích s více datovými centry a cloudy.

To zákazníkům umožní zavádět multicloudové strategie ke sjednocení síťových a IT prostředí a jejich propojení s privátními podnikovými cloudy, okrajovými cloudy a veřejnými cloudy.

Nokia se bude soustředit na technickou certifikaci svých virtuálních síťových funkcí a softwarových aplikací na platformě VMware vCloud NFV prostřednictvím specializované certifikační laboratoře VMware Ready for NFV, která bude fungovat v jejích prostorách. Nová laboratoř umožňuje zkoumat i charakteristiku výkonu, což poskytovatelům komunikačních služeb umožní správně nakonfigurovat technologické prostředí pro dosažení nejlepších výsledků.

Certifikační laboratoř umožní společnostem Nokia a VMware zrychlit obsluhu zákazníků, držet krok s novými funkcemi a vydáními softwaru a lépe sladit plánovaný rozvoj portfolií obou společností.

Našli jste v článku chybu?