Hlavní navigace

Nokia pravděpodobně začne s výrobou vlastních netbooků

27. 2. 2009

Sdílet

I když žádné bližší podrobnosti nebyly zveřejněny - dokonce ani zda půjde o netbook nebo klasický notebook a jedná se zatím jen o předběžnou informaci - je podle komentátorů pravděpodobnější první varinta a Nokia se na tento rychle rostoucí trh bude snažit expandovat, neboť i přes ekonomickou krizi (nebo možná právě díky ní, neboť uživatelé se snaží vyhledávat co nejlevnější řešení) by se například podle odhadů společnosti ABI Research v letošním roce mělo prodat zhruba 35 milionů netbooků a v roce 2013 by to podle jejích analytiků mělo být již 139 milionů kusů.

Olli-Pekka Kallasvuo konkrétně informoval o tom, že oblast mobilních telefonů a počítačů se stále více sbližuje a rozdíl mezi nimi se stále více stírá. Sama Nokia některé své modely chytrých telefonů označuje přímo jako multimediální počítače (jde např. o modely z řady N jako je třeba N96 či N78) a zahájení výroby vlastního netbooku pak není de facto ani krokem mimo současnou produktovou linii společnosti Nokia, ale jen jejím rozvinutím.

Také analytici hodnotí tento krok jako logický, už jen z toho důvodu, že operátoři stále častěji do svých nabídek dotovaných i nedotovaných přístrojů zahnují kromě mobilů i přenosné počítače a nyní je tedy již spíše otázkou, kdy konkrétně Nokia svůj netbook představí veřejnosti a na jaké platformě bude postavený.

Našli jste v článku chybu?