Hlavní navigace

Nokia představila ryze dotykový smartphone N9

21. 6. 2011

Sdílet

O N9 se mluví již od února, kdy Nokia s cílem zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu, jemuž v současnosti dominují mašinky s Androidem a přístroje Apple iPhone, oznámila, že své budoucí telefony bude stavět na platformě Windows Phone 7 od Microsoftu. Současně se zavázala vydat koncem roku smartphone postavený na platformě MeeGo, kterou představuje linuxový operační systém vyvinutý ve spolupráci s Intelem.

Nokia N9 je chytrý telefon s dotykovým 3,9“ displejem bez jediného tlačítka, neboť uživatelé podle Marka Ahtisaariho, senior viceprezidenta pro design ve společnosti Nokia, požadovali co největší displej, který by bylo možné jednoduše ovládat jednou rukou. N9 nabídne 8megapixelový fotoaparát, podporu Bluetooth, Wi-Fi a v neposlední řadě také komunikační protokol NFC. Telefon bude dostupný v třech barevných provedeních: černé, modrozelené a purpurové. Uživatelé si budou moci vybrat 16GB nebo 64GB verzi. Na pultech obchodů by se měl objevit v druhé polovině roku, konkrétní data vydání pro jednotlivé trhy a ceny budou zveřejněny později.

Jak se nechal slyšet Stephen Elop, CEO Nokie, telefony s Windows Phone 7 se objeví až v posledním čtvrtletí tohoto roku. Finský výrobce dále oznámil, že v červenci vydá další telefony postavené na platformě Symbian Anna (série N8, N7 a C6-01). Tato nová verze Symbianu pak bude pro uživatele stávajících mobilů dostupná na konci srpna. Během příštích dvanácti měsíců plánuje Nokia na trh uvést až deset dalších telefonů se Symbianem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?