Hlavní navigace

Nokia Siemens Networks vidí budoucnost mobilní komunikace v LTE technologii

26. 11. 2009

Sdílet

Při demonstraci byly předvedeny multimediální aplikace citlivé na zpoždění, jako je stahování videa s vysokým rozlišením, video konference, online hry nebo hovory prostřednictvím IP sítě (VoIP), spolupráce mezi stávajícími 2G/3G sítěmi a prezentace příležitostí budoucí mobilní komunikace.

LTE slibuje skutečně širokopásmové rychlosti a bez zpoždění přináší na obrazovky mobilních přístrojů progresivní datové aplikace. Podle slov zástupců Nokia Siemens Networks je s touto technologií zaručeno rychlé mobilní prohlížení webu, e-mail, sdílení videa, stahování hudby a řada dalších aplikací bude okamžitě reagovat na pokyn uživatele.

LTE nabízí celkové rychlosti přenosu dat 173 Mbps z centra do vzdáleného uzlu (downlink) a 58 Mbps ze vzdáleného uzlu do centra (uplink), což jsou rychlosti 10krát vyšší než rychlosti přenosu dat u HSPA. Doba zpoždění bude mimořádně nízká - cca 10-20 ms, čímž se výrazně umocní zážitky konečného uživatele z poskytovaných služeb, jako jsou hry a vyhledávání, i výkonnost aplikací jako je VoIP v reálném čase.

Vysoký výkon a nízké náklady vyplývají také z „ploché architektury“ LTE, která vyžaduje méně propojovaných síťových prvků a zaručuje rozumné a rentabilní využívání síťových zdrojů, čímž se zlepšuje účinnost přenosu a snižuje spotřeba energie.

Našli jste v článku chybu?