Hlavní navigace

Nokia X6 16GB přichází na český trh

12. 2. 2010

Sdílet

Nokia X6 16GB přichází na český trh

Nokia X6

 

Nokia X6 16GB je další vlajkovou lodí mezi multimediálními mobilními telefony Nokia. Je přizpůsoben pro dotykové ovládání a ve svém 13,8 milimetrů tenkém těle ukrývá přesvědčivou multimediální výbavu. Pro přehrávání hudby poslouží hudební přehrávač podporující hudební formáty jako MP3, WMA, AAC, AAC+ a eAAC+. O poslech se kromě vestavěného přehrávače stará také dedikovaný audio procesor, který nabízí 8kanálový grafický ekvalizér, technologii pro zdůraznění basů, funkci loudness pro zdůraznění hudebního projevu při nízké hlasitosti i podporu pro rozšířené stereo.

Hudbu z telefonu si můžete pouštět prostřednictvím sluchátek vybavených standardním 3,5 mm jack konektorem nebo Bluetooth.

Přímo v telefonu jsou navíc integrovány stereo reproduktory s podporou 3D efektů, což ocení zejména milovníci filmů. Ty vydrží Nokia X6 16GB na jedno nabití přehrávat až 4,5 hodiny bez přestávky. Filmy přitom je možné sledovat jak na vestavěném displeji s poměrem stran 16:9 a rozlišením nHD, tak na televizoru, který lze připojit prostřednictvím vestavěného TV out konektoru. Vedle přehrávání videí z interní paměti či microSD karty nechybí ani přístup na YouTube ať již prostřednictvím WiFi nebo mobilních sítí GPRS či EDGE (včetně podpory vysokorychlostního módu multislot class 32), či UMTS či HSDPA s rychlostí až 3,6 Mbit/s.

Nokia X6Fotografie a video Nokia X6 16GB pořizuje prostřednictvím vestavěného 5 Mpx fotoaparátu vybaveného automatickým ostřením, optikou Carl Zeiss, 4× digitálním zoomem a duálním LED bleskem. Snímky lze přitom vytvářet v automatickém, poloautomatických a dokonce také v manuálním režimu. Přímo v mobilním telefonu je k dispozici také foto- a videoeditor.

Kromě fanoušků multimédií osloví Nokia X6 16GB i časté uživatele sociálních sítí, včetně Facebooku. Přímo z domovské obrazovky se totiž můžete dostat k nejnovějším informacím od vašich přátel. Navíc, díky aplikaci Lifecasting with Ovi, můžete velice  přidávat přímo z domovské obrazovky nové statusy na svůj profil, a to včetně informací o vaší aktuální poloze, fotografií či videí.

Díky integrované GPS a aplikaci Ovi Maps 3.0 v ceně telefonu získáváte bezplatný doživotní přístup k mapám celého světa i automobilové a pěší navigaci. Nechybí přitom ani turističtí průvodci Michelin a Lonely Planet, kteří vás provedou více než tisícovkou turistických destinací, a ani hlasová navigace v českém jazyce.

Nokia X6 16GB bude na českém trhu dostupná od března 2010 za orientační cenu 9 990,- Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?