Hlavní navigace

Norton Internet Security už ve verzi 2011 představil Symantec

Sdílet

Pavel Louda 21. 4. 2010

Základem Nortonu 2011 je technologie zabezpečení založená na hodnocení. Funkce Download Insight 2.0 rozšiřuje ochranu, kterou produkt poskytuje na základě hodnocení - funkce je využívána prakticky při každém stažení bez ohledu na klienta (prohlížeč, e-mail, rychlé zprávy). To podle výrobce zajišťuje ochranu uživatelů před stažením škodlivých souborů bez ohledu na to, jakou cestou se soubor do počítače dostává. Software Norton 2011 pomocí informací hodnocení vytváří také zprávy o „důvěryhodnosti“ souborů v systému a pomáhá uživatelům poznat, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 53 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.

Symantec představil také aplikaci Norton Safe Web for Facebook, která má čelit vyvíjejícím se hrozbám na webech sociálních sítí a pomoci zajistit bezpečnost spotřebitelů. Tato bezplatná beta verze aplikace chrání uživatele počítačů tím, že v jejich informačních kanálech webu Facebook vyhledává nebezpečné adresy URL, takže uživatelé mohou identifikovat riskantní webové stránky dříve, než klepnou na příslušný odkaz. Téměř 60 % rizikových webů identifikovaných aplikací Norton Safe Web prý obsahuje hrozby, které mohou infikovat počítač, aniž by uživatel musel stáhnout nebo nainstalovat soubory.

Norton Power Eraser – Některé hrozby se vydávají za legitimní programy, upravují prohlížeče nebo grafiku spouštěcí obrazovky a dokonce přesměrovávají provoz. Uživatelé často povolí instalaci programů, které se mohou kvůli klamnému vzhledu zdát legitimní, ale jsou ve skutečnosti škodlivé. Tyto „scarewarové“ programy lze někdy odstranit pouze pomocí speciální taktiky. Nástroj Norton Power Eraser se zaměřuje specificky na tyto hrozby a prý je účinně zjišťuje a odstraňuje.

Beta verze aplikace je k dispozici ke stažení zdarma na adrese: www.norton.com/nis2011beta nebo www.norton.com/nav2011beta.

Našli jste v článku chybu?