Hlavní navigace

Norton ve verzi 2013 - dotykové ovládání a žádné restarty

Sdílet

Pavel Louda 21. 9. 2012

Norton AntivirusSymantec představil i výsledky své zprávy Norton Cybercrime Report, jedné z největších světových studií zaměřených na kyberzločin. Studie vychází z odpovědí více než 13 000 dospělých z 24 zemí. Podle zprávy Norton Cybercrime Report jsou přímé roční náklady spojené s kyberzločinem zaměřeným na spotřebitele 110 miliard dolarů.

Každou sekundu se stane obětí počítačové kriminality 18 dospělých. Výsledkem je více než jeden a půl milionu obětí každý den. Průměrné přímé náklady spojené s jednou obětí jsou 197 dolarů, což je částka, jakou průměrná čtyřčlenná rodina utratí za týden za jídlo.

Za uplynulých dvanáct měsíců se stalo po celém světě obětí kyberzločinu přibližně 556 milionů dospělých, což je více než celá populace Evropské unie. Obětí kyberzločinu se tak za poslední rok stalo 46 procent dospělých s přístupem k internetu.

„Podle letošní zprávy Norton Cybercrime Report 1 z 10 uživatelů sociálních sítí uvádí, že se stal obětí kyberzločinu na sociálních sítích nebo tam klikl na podvodný odkaz. Spotřebitelé dnes mají značnou část svého života na internetu a často své osobní informace vystavují nebezpečí,“ říká Janice Chaffinová, Group President, Consumer Business Unit, Symantec.

„S našimi nejnovějšími verzemi reagujeme na nové zranitelnosti a hrozby a přinášíme silnější ochranu pro sociální sítě a ochranu před podvody, takže uživatelé jsou v bezpečí bez ohledu na používané zařízení i při využívání Wi-Fi.“

Nejnovější produkty Norton jsou podle výrobce velmi intuitivní a rychlejší než předchozí varianty. Nové funkce a vylepšení zahrnují:

-          Ochrana na sociálních sítích – Nové technologie chrání uživatele před útoky a podvody na sociálních sítích, jako je like-jacking, škodlivé zprávy, nebezpečné příspěvky a odkazy na sociálních sítích.

-          Scam Insight – Nová technologie chrání před podvody a varuje uživatele před potenciálně rizikovými oblastmi internetu, které jsou nové nebo zatím nemají hodnocení v rámci komunity uživatelů Norton.

-          Vylepšená síťová ochrana – Aby uživatelé byli v bezpečí před neustále se vyvíjejícími webovými útoky, nejnovější verze mají silnější síťovou ochranu, včetně nového inteligentního firewallu a technologie Insight, která nyní sleduje pověst IP adres, souborů, URL a domén.

-          Rychlejší spouštění a vypínání počítače – Kompletně nové technologie zrychlují spouštění a vypínání počítače.

-          Prodloužená výdrž baterie – Snižuje spotřebu energie, takže baterie vydrží déle a rychleji se probouzí z režimu spánku.

-          Efektivnější podpora pro soubory médií – Produkty jsou vytvořeny pro lepší ochranu digitálních médií, jako jsou například fotografie, hudba a videa, před útoky, aniž by došlo k ovlivnění výkonu počítače.

-          Možnost dotykového ovládání – Vylepšené uživatelské rozhraní je stvořeno pro vyšší výkon a je optimalizované pro dotykové obrazovky.

-          Žádné verze – Aktualizace produktů probíhají na pozadí a automaticky se nainstalují. Uživatelé tak mají jistotu, že jsou v bezpečí před nejnovějšími hrozbami a přitom nemusí aktualizace kontrolovat manuálně.

-          Žádné restartování – Produkty po updatování již nevyžadují restart, takže uživatelé mohou mít vždy tu nejaktuálnější ochranu a přitom nejsou nepříjemně vyrušováni.

Doporučená maloobchodní cena Norton 360 je 1749 Kč včetně DPH za roční ochranu pro 3 počítače.  Cena Norton Internet Security činí 1379 Kč včetně DPH za roční ochranu pro 1 počítač. Norton AntiVirus přijde na 1129 Kč včetně DPH za roční ochranu pro 1 počítač.

Našli jste v článku chybu?