Hlavní navigace

Nová česká kryptoburza DASE otevřela obchodování

17. 6. 2024

Sdílet

Bitcoin - burza - graf Autor: Depositphotos

Zakladatelé největší české kryptoměnové směnárny spustili novou krypto burzu s názvem DASE (Digital Asset Exchange). Její oficiální launch proběhl v rámci konference BTC Prague v pražských Letňanech. 

„Máme ambici stát se jedničkou pro všechny evropské tradery a zároveň znovu potvrdit, že Česko je kryptoměnovou kolébkou,“ říká Marek Kyrsch. Ten společně s Martinem Čechem stojí za kryptoměnovou směnárnou Anycoin.

DASE má ambice stát se největší evropsky uznávanou burzou, která svým uživatelům nabídne pomocnou ruku tam, kde je mimoevropské burzy dosud limitovaly. V rámci pilotního provozu čekají tradery nulové poplatky za obchodování po dobu minimálně prvních tří měsíců. Další česká burza Coinmate přitom nedávno transakční poplatky citelně zdražovala. Podle jejích zástupců proto, aby se mohla připravit na nové povinnosti plynoucí z evropské regulace dle nařízení MiCA.

„Zájem o kryptoměny v posledních letech raketově roste a tato vlna popularity nezastavuje. Očekává se, že do roku 2030 bude do kryptoměn investovat víc než miliarda lidí. Většina kryptoburz se ovšem nachází mimo hranice Evropy a s tím přichází řada problémů,“ dodává Kyrsch.

MP3 Player: Jak se efektivně chránit v digitálním prostředí?

„Uvědomili jsme si, že je tu prostor pro burzu, která nabídne rozhraní ve všech evropských jazycích, a kam se její uživatelé nejen dopíšou, ale také dovolají. Umožníme také obchodovat ve všech lokálních měnách, tím zbavíme tradery nadbytečného mezikroku směňování domácích měn do eur nebo dolarů,“ vyjmenovává přidanou hodnotu DASE Martin Čech.

Do konce letošního roku chce DASE nabídnout přes 100 měnových párů, nabízí desktopovou i mobilní verzi a bude auditována renomovanými externími firmami. Deklaruje zároveň připravenost na nadcházející regulaci MiCA.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality