Hlavní navigace

Nová generace čipů Intel Core zvýší výkon i výdrž přístrojů

Sdílet

Pavel Louda 7. 1. 2015

Uvedení páté generace technologie Intel Core zahrnuje čtrnáct nových procesorů pro spotřebitele i firmy, včetně deseti nových 15W procesorů s grafikou Intel HD Graphics a čtyři nové 28W produkty s grafikou Intel Iris Graphics.

Pátá generace procesorů Intel Core je speciálně vyvinutá pro novou generaci výpočetní techniky, takže umožňuje tenčí a lehčí zařízení, která budou zároveň energeticky úspornější. Nová technologie podle výrobce najde uplatnění v široké škále zařízení -- od tradičních notebooků, zařízení 2 v 1, Ultrabooků, Chromebooků, all-in-one desktopů či mini PC.

Intel rovněž začal expedovat výrobcům novou generaci 14nm procesoru pro tablety, kódově označovaného „Cherry Trail”. Nový SoC (System on Chip) nabízí 64bitové instrukce, vylepšený grafický výkon s grafikou Intel Generation 8-LP, vysoký výkon celého systému a velkou výdrž baterie. Uplatnění prý najde zejména v mainstreamových tabletech.

Platforma dále nabízí širokou konektivitu včetně LTE-Advanced na platformě Intel XMM 726x, která podporuje rychlosti Cat-6 a agregaci operátorů.

Výrobci začnou nabízet první produkty postavené na této platformě již v první polovině roku.

Našli jste v článku chybu?