Hlavní navigace

Nová grafika pro hráče: Sapphire Nitro R9 380X 4G

2. 12. 2015

Sdílet

Model ve spolupráci s odpovídajícím hardwarem zvládá plynulou hru v rozlišení 1440p, a to i v nejvyšším nastavení. Vzhledem k tomu i dalším, níže zmíněným vlastnostem, se hodí pro všechny typy hráčů – příležitostné, on-line i hardcore nadšence.

Sapphire

Karta disponuje funkcionalitou inteligentního ovládání větráčků (Intelligent Fan Control II), jejíž nejnovější verze umožňuje tichý chod u většiny on-line her. Navíc pokud je tato funkcionalita v chodu při jednodušších činnostech, jako jsou 2D aplikace nebo sledování videa, je v systému chlazení spuštěn pouze jeden ze tří větráčků, čehož výsledkem je prakticky zcela bezhlučný chod.

Karta jinak běží na čipsetu R9 380 X, který je doplněn 4 GB GDDR5 paměti. Prakticky samozřejmostí je dnes podpora technologie DirectX 12. K dispozici jsou však ještě další funkcionality, jako je AMD Freesync nebo kapacitory s dlouhodobou životností.

Sapphire

Pokud jde o konektivitu, disponuje nová grafika od Sapphire dvěma DVI výstupy, jedním DisplayPortem a jedním HDMI 1.4a. Majitelé starších monitorů ocení přibalený adaptér-přechodku z DVI na VGA, nicméně nevidíme, důvod, proč s novou grafikou používat monitor, který nezvládne jedno z výše uvedených rozhraní.

Zdroj: TZ Sapphire

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?