Hlavní navigace

Nová inkoustovka Epsonu dokáže vytisknout najednou až 75 tisíc stran

Sdílet

Pavel Louda 18. 3. 2015

Řada RIPS zahrnuje také model A3, který podle Marcela Divína, Business Sales Manager pro ČR a SR v Epsonu, nabízí vyšší flexibilitu než laserové tiskárny. V kombinaci s vysokou robustností, výkonem a širokou paletou výbavy jde prý o unikátní řešení pro širokou skupinu firemních zákazníků.

Ve firemním inkoustovém tisku vidí budoucnost i IDC, podle níž trh  trvale poroste a bude se danému odvětví stále více přizpůsobovat. Phil Sargeant z IDC tvrdí, že celý trh firemního inkoustového tisku každoročně roste a udržoval si růst i v letech, kdy prodej laserových technologií poklesl. IDC podle něj očekává, že multifunkční inkoustové tiskárny pro firemní tisk budou do roku 2017 představovat 25 % trhu firemních tiskáren.

Současně s technologií WorkForce Pro RIPS uvedla společnost Epson i řadu nových firemních inkoustových tiskáren, které nabízejí podnikům vyšší rychlost a spolehlivost. Oproti srovnatelným laserovým tiskárnám prý navíc snižují náklady na stránku až o 50 % a spotřebu energie až o 80 %.

Nová řada tiskáren WorkForce Pro RIPS formátu A3+ a A4 bude na českém trhu dostupná od dubna 2015.

Našli jste v článku chybu?