Hlavní navigace

Nová metoda umožní mít zabezpečená data v jakémkoliv cloudu

Sdílet

Pavel Louda 26. 10. 2010

Soukromé a veřejné cloudy nabízejí značnou výhodu v oblasti snižování nákladů a zvyšování schopnosti podniku reagovat na tržní podmínky, nicméně zároveň přinášejí nové mezery v zabezpečení a provozní výzvy, s nimiž se tradiční ochrana nedokáže vyrovnat.

SecureCloud integruje správu klíčů podle firemních zásad, šifrování a ověřování na virtuálních serverech pro snadné a bezpečné nasazení dat v prostředí soukromých i veřejných cloudů. Tento odlehčený přístup umožňuje uživatelům cloudu zabezpečit citlivé informace bez nutnosti instalovat mnohem komplikovanější infrastrukturu bezpečnostních souborů. Dokáže zajistit služby v soukromém cloudu, kde se nachází podnikové datové centrum, ve veřejném cloudu spravovaném poskytovateli služeb mimo podnik, nebo v hybridním cloudu, který kombinuje vlastnosti cloudu soukromého a veřejného. Uživatelé si sami vyberou a spravují svá bezpečnostní řešení, a díky tomu mají svobodu a možnost využít služeb libovolného poskytovatele nebo modelu implementace, který odpovídá jejich potřebám.

SecureCloud vkládá výhradní péči o šifrovací klíče do rukou uživatelů. Tento přístup nabízí „rozdělení povinností“, které umožňují zákazníkům cloudu efektivně využít schopností a přínosů služeb z cloudu a zároveň si zachovat kompetence nakládat s informacemi ve svém prostředí.

SecureCloud také pomáhá uživatelům splnit požadavky bezpečnostních standardů stanovené v předpisech jako HITECH, PCI DSS či GLBA, když pomocí silných šifrovacích metod chrání citlivé informace a informace, které lze vystopovat ke konkrétním osobám.

Výhradní schopnost diktovat si, kdy a kde jsou šifrovací klíče nasazeny, umožní vlastníkům dat udržet si v konečném důsledku naprostou kontrolu nad svými informacemi a bezpečně pracovat v libovolném prostředí cloud computingu.

Našli jste v článku chybu?