Hlavní navigace

Nová PlayStation 3 přichází na český trh

17. 10. 2009

Sdílet

PlayStation 3 v Česku

Společnost Sony včera oficiálně oznámila přichod nové verze její herní konzole PlayStation 3 na pulty českých obchodů. Uvedení zařízení na trh bylo takticky naplánováno na předvánoční období, kdy mají herní konzoly obecně největší prodejnost. Sony doufá v zopakování úspěchu předešlé verze PlayStation 3 při vstupu na trh, kdy se během tří týdnu prodalo na milión kusů.

Nová verze PlayStation 3 láká především na upravený vzhled, menší tloušťku a 250 GB pevný disk, kam by se měly bez problémů vejít všechna data uživatele. V porovnání se svým starším sourozencem také nové zařízení Sony spotřebuje o třetinu méně energie.

Asijský výrobce v roce 2006 začal prodávat PlayStation 3, pokračovatele proslulé platformy pro hraní her. Jeho úspěch byl však výrazně nižší než se očekávalo a Sony se tak musí již tři roky dívat na záda Microsoftu s jeho Xboxem a Nintendu s herní konzolí Wii. Mnozí vidí za neúspěchem třetího PlayStation jeho příliš vysokou cenu, která odvála mnohé uživatele ke konkurenci. Právě to se má ale nyní změnit. V České republice se nyní prodává PlayStation 3 za cenu 8690 Kč. Zákazníci si navíc mohou vybrat jednu z nejnovějších her jako je FIFA 10 či Assasin's Creed 2 zdarma.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?