Hlavní navigace

Nová zobrazovací technologie v televizích LG je tu v maximálních rozměrech

1. 5. 2022

Sdílet

Novinky LG OLED TV řady G2 (LG OLED evo Gallery Edition) a řady C2 jsou osazené inovovaným OLED panelem evo, inteligentním procesorem α (Alpha) 9 Gen 5 a novou technologií pro zvyšování jasu. 

Jas je dále zvýšený i díky novým funkcím Brightness Booster Max (řada G2) a Brightness Booster (řada C2), které jsou implementovány díky vyššímu výpočetnímu výkonu procesoru α9 Gen 5.

Řada OLED televizorů LG pro rok 2022 uvítá také nové velikosti obrazovek, kromě prvního 97palcového OLED televizoru na světě a nového 83palcového modelu nabízí řada G2 77-, 65– a 55palcové varianty. A také vůbec první 42palcový OLED televizor doplňuje širokou nabídku modelů řady C2 s úhlopříčkami 83, 77, 65, 55 a 48 palců.

Setkali jste se někdy s padělkem firemního hardwaru?

V některých nových modelech je i inovovaný inteligentní procesor LG α9 Gen 5, který využívá algoritmus hlubokého učení ke zvýšení výkonu dopočtu rozlišení – upscalingu nejnovějších OLED televizorůProcesor α9 Gen 5, kterým jsou vybavené modely řady G2, C2 a Z2, se může pochlubit také novým algoritmem Dynamic Tone-mapping Pro, který individuálně zpracovává více než 5 000 oblastí na obrazovce a každou z nich vylepšuje tak, aby byl obraz živější a detailnější. 

Procesor zvyšuje i kvalitu zvuku prostřednictvím funkce AI Sound Pro, která umožňuje vestavěným reproduktorům televizorů vytvářet virtuální prostorový zvuk v režimu 7.1.2 kanálů.

Zobrazovací panely použité v letošní řadě byly opět certifikované společností Intertek na zajištění 100% věrnosti barev a 100% objemu barev.

Kromě toho LG uvádí na trh novinku v podobě QNED televizorů, které nabízejí vyšší špičkový jas i hlubší a jemnější odstíny černé. Díky přibližně 30 000 Mini LED, z nichž každá má pouze 1/40 velikosti běžné LED, a tisícům zón lokálního stmívání nabízejí QNED Mini LED televizory LG přesné řízení jasu, což přináší lepší výsledný obraz. QNED Mini LED televizory s rozlišením 8K jsou také vybavené procesorem LG α (Alpha) 9 Gen 5 s funkcí hlubokého učení.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?